Споразум о сарадњи са „Гете институтом Београд“

У петак, 07.10.2022. у Амбасади Савезне Републике Немачке су директор наше школе, Младен Стевановић, и руководитељка Одељења за немачки језик и заменица директора Института, Софи Енгел, свечано потписали Споразум о сарадњи између Основне школе „Краљ Петар Први“ и „Гете института Београд“. Наша школа је тиме постала једна од само десет школа у Србији које су чланови иницијативе „PASCH” (Партнерска школа).

https://www.pasch-net.de/de/pasch-initiative/ueber-die-initiative.html

Циљеви иницијативе PASCH су побуђивање интересовања и ентузијазма за Немачку, мотивисање младих да уче немачки језик и стварање светске мреже школа. PASCH је скраћеница за „Schulen: Partner der Zukunft“ – „Школе: партнери за будућност“.

Образовни пројекти, такмичења, боравак у међународним летњим школама  у Немачкој, материјали за учење, саветовање ученика: ова иницијатива мотивише ученике у PASCH школама да уче немачки кроз разне понуде, промовише њихове језичке вештине и доприноси интеркултуралном дијалогу.

Немачки културни институт „Goethe Institut“ промовише знање немачког језика у иностранству у око 670 партнерских школа и тиме ствара свеобухватну слику Немачке. Goethe Institut пружа подршку како наставницима, тако и ученицима и на тај начин развија и унапређује квалитет наставе немачког језика.

https://www.goethe.de/ins/cs/de/spr/eng/pas.html

Хор ОШ „Краљ Петар Први“ на „РОЛЕРИЈАДА ПЛУС 2022“

У суботу 8.10.2022. смо били део забаве, радости и лепог расположења. 🎵🎵🎵🎵

Деца – хорови из неколико школа ОШ „Краљ Петар Први“, ОШ „Милан Ракић“, ОШ „Васа Пелагић“, ОШ „Браћа Барух“ и ОШ „Младост“ са својим наставницама су још једном показали да ни тако велика пауза у раду хора није препрека за лепо дружење родитеља, деце и свих присутних учесника на Ролеријади Плус.

Погледајте објаву на нашој Страници ОШ Краљ Петар Први

Почетак школске 2022/2023.

Најдражи прваци,

Ваша школа вас очекује на свечаном пријему 1. септембра у 17 часова у дворишту на вашој новој другој адреси, а то је у Краља Петра 7.

Волимо и празнујемо све празнике, као и сви остали, али за нас већег празника од вашег поласка у први разред нема!

Желимо вам много здравља, среће и успеха!

Други, трећи и четврти разред чекамо на старом месту од 8, док старији разреди крећу у 8.50 у Маршала Бирјузова 43. Молимо нове петаке да дођу мало раније, око 8.30.

СРЕЋНО!

ПОЈЕДИНАЧНИ РЕЗУЛТАТИ СА ТАКМИЧЕЊА НА СВИМ НИВОИМА 2021/2022

СРПСКИ ЈЕЗИК

Језик и језичка култура

Виктор Топић 6/1 (наставник Весна Јовановић)

3. место на општинском такмичењу

2. место на градском такмичењу

Лорета Хаџи Паунковић 8/3  (наставник Александра Живковић)

3. место на општинском такмичењу

2. место на градском такмичењу

Јања Недељковић 5/4 (наставник Јулијана Ћоровић)

2. место на општинском такмичењу

2. место на градском такмичењу

Вук Дукић 5/1 (наставник Јулијана Ћоровић)

2. место на општинском такмичењу

2. место на градском такмичењу

Бранко Петровић 7/1 (наставник Јулијана Ћоровић)

3. место на општинском такмичењу

1. место на градском такмичењу

Књижевна олимпијада

Јелена Вајнман 8/1 (наставник Весна Јовановић)

2. место на општинском такмичењу

2. место на градском такмичењу

Саша Жежељ 7/1 (наставник Јулијана Ћоровић)

3. место на општинском такмичењу

1. место на градском такмичењу

Ружица Здравковић 7/1 (наставник Јулијана Ћоровић)

2. место на општинском такмичењу

3. место на градском такмичењу

Рецитовање

Симона Бељац 1/2 (наставник Марина Лабан )

3. место на општинском такмичењу

                                    Литерарно стваралаштво

Лука Максим Тадић, 3/4 (наставник Надежда Михајловић)

2. место на општинском такмичењу (Литерарни конкурс Дечје недеље )

Лука Максим Тадић, 3/4 (наставник Надежда Михајловић)

2. место на општинском такмичењу (Ђачки песнички сусрети)

ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК

Лара Јевремовић 8/2 (наставник Ненад Матић)

2.место на општинском такмичењу

1. место на градском такмичењу

Лорета Хаџи Паунковић  8/3 (наставник Ненад Матић)

3.место на општинском такмичењу

ИСТОРИЈА

Богдан Петровић 7/1 (наставник Иван Спасић)

2. место на општинском такмичењу

Алексеј Ковачевић 5/1 (наставник Иван Спасић)

3. место на општинском такмичењу

Милица Векић 6/3 (наставник Иван Спасић)

3. место на општинском такмичењу

ГЕОГРАФИЈА

Дуња Бранковић  8/1 (наставник Ана Живановић)

3. место на општинском такмичењу

Богдан Петровић 7/1 (наставник Ана Живановић)

2. место на општинском такмичењу

МАТЕМАТИКА

Ђорђе Станковић  3/1 (наставник Емилија Поповић)

1. место на општинском такмичењу

Зои Балатов  3/1  (наставник Емилија Поповић )

2. место на општинском такмичењу

Јован Гајић  4/3 (наставник Зона Бришчек)

  1. место на општинском такмичењу
  2. место на градском такмичењу

Матија Вајнман  6/3  (наставник Данијела Вукићевић)

  • на општинском такмичењу

          3.место на градском такмичењу

Јанаћковић Албертина  6/2 (наставник Данијела Вукићевић)

  1. место на општинском такмичењу

3.место на градском такмичењу

БИОЛОГИЈА

Јована Туцовић  8/2 (наставник Снежана Филиповић)

3. место на општинском такмичењу

3. место на градском такмичењу

Софија Кисић  5/4 (наставник Снежана Филиповић)

3. место на општинском такмичењу

3. место на градском такмичењу

Лука Стојановић  6/3 (наставник Снежана Филиповић)

2. место на општинском такмичењу

1. место на градском такмичењу

 Лана Симоновић 6/1 (наставник Снежана Филиповић)

2. место на општинском такмичењу

3. место на градском такмичењу

Ева Зивлаковић  5/3 (наставник Снежана Филиповић)

3. место на општинском такмичењу

ХЕМИЈА

Бранко Петровић 7/1 (наставник Зора Спалевић)

3. место на општинском такмичењу

3. место на градском такмичењу

ФИЗИКА

Албертина Јанаћковић  6/2 (наставник Станислав Миловановић)

1. место на општинском такмичењу

2. место на градском такмичењу

1. место на републичком такмичењу

Ђорђије Бурсаћ  6/3 (наставник Станислав Миловановић)

2. место на општинском такмичењу

3. место на градском такмичењу

3. место на републичком такмичењу

Леа Димитријевић  6/3 (наставник Станислав Миловановић)

1. место на општинском такмичењу

3. место на градском такмичењу

похвала на републичком такмичењу

Матија Вајнман  6/3 (наставник Станислав Миловановић)

2. место на општинском такмичењу

2. место на градском такмичењу

похвала на републичком такмичењу

Јелена Вајнман  8/1 (наставник Станислав Миловановић)

2. место на општинском такмичењу

3. место на градском такмичењу

3. место на републичком такмичењу

Марко Кукић  8/2 (наставник Станислав Миловановић)

2. место на општинском такмичењу

3. место на градском такмичењу

похвала на републичком такмичењу

Павле Томашевић  8/2 (наставник Станислав Миловановић)

1. место на општинском такмичењу

2. место на градском такмичењу

Лука Стојановић  6/3 (наставник Станислав Миловановић)

1. место на општинском такмичењу

Милан Остојић 6/2 (наставник Станислав Миловановић)

3.место на општинском такмичењу

Матија Божић  6/2 (наставник Станислав Миловановић)

3.место на општинском такмичењу

Анастасија Ђилас  6/1 (наставник Станислав Миловановић)

3.место на општинском такмичењу

Лана Симоновић  6/1 (наставник Станислав Миловановић)

3.место на општинском такмичењу

Ђорђе Глигорић  6/1 (наставник Станислав Миловановић)

3.место на општинском такмичењу

Михајло Милошевић  8/1 (наставник Станислав Миловановић)

2.место на општинском такмичењу

ЛИКОВНА КУЛТУРА

Грашар Константин, 3/3 (наставник Светлана Цвејић)

3. место на општинском такмичењу (Ликовни конкурс Дечје недеље )

Јана Глигорић 3/3 (наставник Светлана Цвејић)

3.место на општинском такмичењу (карикатура „Мали Пјер“ )

Андрија Николић 3/4 (наставник Надежда Михајловић)

3. место на општинском такмичењу (ликовни конкурс Свети Сава)

Јана Глигорић 3/3 (наставник Светлана Цвејић)

3.место на општинском такмичењу (ликовни конкурс Свети Сава )

Нађа Миковић  3/2 (наставник Светлана Гавриловић)

2. место на општинском такмичењу – цртеж (ликовни конкурс Ускршње јаје)

Софиа Секулић 6/1 (наставник Драгана Алавантић)

2. место на општинском такмичењу  (ликовни конкурс Ускршње јаје)

Јања Недељковић 5/4 (наставник Драгана Алавантић)

  1. место на општинском такмичењу  (ликовни конкурс Ускршње јаје )

Јулија Гринауер 5/4  (наставник Драгана Алавантић)

  1. место на републичком такмичењу – ликовни конкурс „Савини дани“

МУЗИЧКА КУЛТУРА

Викторија Шутановац  4/2 (наставник Гордана Нешић)

1. место на општинском такмичењу  

1.место на градском такмичењу „Златна сирена“

ТЕХНИКА И ТЕХНОЛОГИЈА

Радовић Шоне Урош 5/3 (наставник Славица Никић)

3.место на општинском такмичењу

Урошевић Хана 5/1 (наставник Славица Никић)

3. место на општинском такмичењу  

Стеван Врачар 6/1 (наставник Славица Никић)

3. место на општинском такмичењу  

Ђурђина Иванковић 7/1 (наставник Славица Никић)

3.место на општинском такмичењу

 Сара Анастасија Карађорђевић  8/2 (наставник Славица Никић)

3.место на општинском такмичењу

Вишеслав Милинковић 8/2 (наставник Славица Никић)

3. место на општинском такмичењу  

ШТА ЗНАШ О САОБРАЋАЈУ

Стеван Врачар 6/1 (наставник Славица Никић)

2. место на општинском такмичењу  

Вања Марковић 6/1 (наставник Славица Никић)

3. место на општинском такмичењу  

Иван Богићевић 5/3 (наставник Славица Никић)

2. место на општинском такмичењу  

ИНФОРМАТИКА И РАЧУНАРСТВО – програмирање

Павле Томашевић  8/1

1. место на општинском такмичењу  

  1. место на градском такмичењу

3.место на републичком такмичењу

ФИЗИЧКО  ВАСПИТАЊЕ

наставници Дијана Бабић и Катарина Бранковић

АТЛЕТИКА

Дечаци, 5. и 6. разред

Север Мутаовић 6/1

60м

1 место   општинско такмичење

1. место градско такмичење

2. место међуокружно такмичење

Вања Марковић 6/1 600м 2 место

Јован Басара 6/3  300м 2 место

Филип Божић 6/2 600м 1 место

Вук Ристић 6/2 скок у вис 1 место

Лазар Јовановић 6/2 бацање кугле 1 место

Матија Вајнман 6/3 скок у даљ 1 место

Петар Пушица 6/2 скок у даљ 2 место

Василије Килибарда 6/3 800м 1 место

Штафета 4×100м 1 место

Дечаци 5. и 6, разред

Милош Смиљковић 6/1

Јован Басара 6/3

Север Мутаовић 6/1

Матија Вајнман 6/3

Девојчице, 5. и 6. разред

Тина Лалић 6/3 60м 2 место

Јања Воденичар 6/2 300м 1 место

Леа Димитријевић 6/3 600м 1 место

Софиа Секулић 6/1 скок у вис 2 место

Стојанка Чолаковић 6/2 бацање кугле 1 место

Тара Кривокапић 6/3 скок у даљ 3 место

Штафета 4×100 2 место

Вишња Илић 6/3

Тара Кривокапић 6/3

Тина Лалић 6/3

Јања Воденичар 6/2

Дечаци, 7 и 8 разред

Матеја Павловић 8/2 800м 2. место

Марко Бјелајац 8/1 100м 1 место

Игњат Арсић 7/2 600м 2 место

Страхиња Шајкаш 8/1 300м 1 место

Душко Божанић 8/3 бацање кугле 3 место

Лука Петровић 8/2 скок у вис 3 место

Девојчице, 7 и 8 разред

Дуња Бранковић 8/1 100м 1 место

Јована Туцовић 8/2 бацање кугле 1 место

Калина Кукавица 8/2 скок у даљ 2 место

Мила Јокичић 7/2 скок у вис 2 место

Ђурђина Ивковић 7/1 300м 1 место

Ружица Здравковић 7/1 600м 3 место

Фудбал- општинско такмичење

Дечаци, 5. и 6. разред – 3. место

Север Мутаовић 6/1

Вања Марковић 6/1

Лазар Јовановић 6/2

Никола Дуванчић 6/3

Душан Кокотовић 6/2

Гаврило Дамјановић 6/2

Димитрије Савић 6/3

Милош Смиљковић 6/1

Девојчице, 5. и 6. разред – 3. место

Миа Раденковић 6/2

Ивана Париповић 6/1

Тијана Рашета 6/2

Вишња Илић 6/3

Стојанка Чолаковић 6/2

Јања Воденичар 6/2

Тина Лалић 6/3

Дечаци, 7. и 8. разред – 3. место

Матија Новак 8/1

Марко Бјелајац 8/1

Страхиња Шајкаш  8/1

Душко Божанић 8/3

Вук Дашић 8/3

Петар Симић 8/3

Игњат Арсић 7/2

Лазар Попноваков 7/2

Виктор Ревес 7/1

Девојчице , 7. и 8. разред – 3. место

Јована Туцовић 8/2

Софија Ђурић 8/1

Дуња Бранковић 8/1

Миа Јарић 8/1

Емилија Ерић 7/2

Мила Јокичић 7/2

Ана Козомара 7/2

Кошарка, општинско такмичење

Девојчице, 5. и 6. разред – 2 место

Вишња Илић 6/3

Миа Раденковић 6/2

Тијана Рашета 6/2

Стојанка Чолаковић 6/2

Тара Кривокапић 6/3

Ксенија Каран 6/3

Тина Лалић 6/3

Милица Бабић 5/2

Сара Петковић 5/2

Мила Јевтић 5/2

Викторија Станојевић 5/1

Дечаци, 7. и 8. разред – 3 место

Страхиња Шајкаш 8/1

Матеја Павловић 8/2

Игор Спасојевић 8/2

Лука Петровић 8/2

Коста Петровић 7/1

Вања Плавец 7/1

Никола Алавантић 7/1

Филип Стојановић 7/1

Девојчице, 7. и 8. разред – 2 место

Јована Туцовић 8/2

Калина Кукавица 8/2

Дина илић 7/2

Софија Ђурић 8/1

Јелена Крстић 7/2

Дуња Бранковић 8/1

Одбојка, општинско такмичење

Дечаци, 5. и 6. разред  – 2 место

Север Мутаовић 6/2

Јован Басара 6/3

Лазар Јовановић 6/2

Вук Ристић 6/2

Душан Лукић 6/3

Василије Килибарда 6/3

Лазар Никчевић 6/3

Вања Мардовић 6/1

Девојчице, 5. и 6. разред  – 2 место

Тара Кривокапић 6/3

Вишња Илић 6/3

Тијана Рашета 6/2

Миа Недељковић 6/2

Јана Милосављевић 5/2

Викторија Станојевић 5/1

Мина Јанићијевић 5/1

Тина Лалић 6/3

Леа Димитријевић 6/3

Дорис Уриониос 6/1

Девојчице, 7. и 8. разред  – 2 место

Јована Сутовић 8/2

Александра Туцовић 8/2

Слађана Петровић 8/3

Дарија Љубиша 8/2

Емилија Ерић 7/2

Мила Лучић 7/2

Миа Јарић 8/1

Дуња Бранковић 8/1

Уна Јовановић 7/2

Милица Ћирковић 8/1

Марија Вучковић 7/1

Џудо – градско такмичење

Јања Воденичар 6/2-  1 место

Пливање- градско такмичење

Лена Шулић 8/2 –  2 место

Ђорђе Глигорић 6/1 – 2 место

МИСЛИША

Инди Гаврило Петковић 1/1

  1. награда (наставник Јелена Јевтић)

Луковић Нада 1/2

  1. награда (наставник Марина Лабан)

Михајло Жежељ 2/1

  1. награда  (наставник Марина Максимовић)

Душан Ћирковић 2/3

3. награда (наставник Анита Гвоздић)

Лукић Тара 3/3

3. награда  (наставник Светлана Цвејић)

Андрија Лелићанин 5/2

2.награда  (наставник Данијела Вукићевић)

Матија Вајнман 6/3

2.награда  (наставник Данијела Вукићевић)

ПОХВАЛЕ

Балатов Зои 3/1 (наставник Емилија Поповић)

Огњен Џелебџић 3/1(наставник Емилија Поповић)

Станковић Ђорђе 3/1 (наставник  Емилија Поповић)

Лука Алексић 4/ 3(наставник Зона Бришчек)

Алекса Везмар 4/3 (наставник Зона Бришчек)

Јелена Вучетић 4/1 (наставник Марија Капс)

Јован Гајић 4/3 (наставник Зона Бришчек)

Лав Лалић 4/3  (наставник Зона Бришчек)

Марко Кукић 8/2 (наставник Данијела Вукићевић)

Димитријевић Леа 6/3 (наставник  Данијела Вукићевић)

Марковић Вања  6/1 (наставник Данијела Вукићевић)

Павле Миленковић  6/1 (наставник Данијела Вукићевић)

Посетили смо Рачунарску гимназију

Друго један је  имало част да гостује у  простору  Рачунарске гиманазије  у Кнез Михајловој 6.

Домаћини су нам омогућили да користимо изузетан простор  и најновије рачунаре.

Другаци су се сјајно снашли и дивно забавили претпоследњег наставног дана у овој школској години.

Надамо се да је ово добар почетак дугорочније сарадње.

Да! Живимо заједно!

Пријатељи из удружења Живимо заједно, који и иначе код нас вредно и редовно тренирају кошарку, посетили су нас јуче и са ученицама и ученицима седмог и осмог разреда одиграли пријатељску утакмицу.

Атмосфера је била права другарска, резултат је био у другом плану, а за оне који воде педантну статистику – резултат заиста није био важан.

Оно што јесте било важно је дружење, а важан је био и спортски дух!

У временима која су реч одговорност помало заборавила, поносни смо што децу упућујемо стазом на којој ће лако препознати и Важност и Одговорност.

Живимо заједно, играјмо (се) заједно!